OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA XXX  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  – 

25  PAŹDZIERNIKA  2020 r

 Niedziela Synodalna

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Zbliża się dzień 1 listopada, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych. Miarą naszej kultury duchowej jest między innymi zdolność pamiętania o tych, którzy odeszli do wieczności. Dlatego, tego dnia miliony Polaków nawiedzają każdego roku groby swoich bliskich, dowodząc tego, że ludzka miłość nie kończy się razem ze śmiercią. W tym roku jednak znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. W trosce o życie i zdrowie naszych rodaków apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości. Apeluję również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę. W związku z nałożonymi przez władze państwowe ograniczeniami  sanitarnymi, dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych, w wielu diecezjach w Polsce zostały ogłoszone dyspensy od obowiązku udziału we Mszach Świętych niedzielnych i święta nakazane. Można z nich skorzystać również w Uroczystość Wszystkich Świętych. W tej wyjątkowej sytuacji, zamiast modlitwy w kościołach i na cmentarzach, łączmy się duchowo ze wspólnotą wiernych poprzez modlitwę w domu oraz za pośrednictwem radia i telewizji. W tym trudnym czasie, otaczam wszystkich Polaków modlitwą, za wstawiennictwem świętych patronów naszej Ojczyzny. ✠ Stanisław Gądecki Abp Metr. Poznański Przew. KEPolski Wiceprzew. Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

 1. Przeżywamy ostatnią niedzielę miesiąca. Jest to niedziela synodalna.
 2. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie odbywają się o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału wszystkich parafian.
 3. Zachęcamy do lektury czasopism, w tym „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego” oraz do nabywania ciekawych książek religijnych. Rozprowadzamy także piękne kalendarze.
 4. Istnieje możliwość uczestniczenia w nabożeństwach transmitowanych z naszego kościoła przez Internet. Aby zalogować się do naszej strony trzeba wybrać: WWW.swstkostka.pl; następnie – Aktualności, a potem: Transmisja nabożeństw.
 5. Bibliotek parafialna będzie zamknięta aż do odwołania.
 6. Dopóki Tarnów będzie w strefie czerwonej odwołane są katechezy „młodzi na progu”, spotkanie ministrantów, spotkanie DSM.
 7. Prosimy uprzejmie o przestrzeganie przepisów sanitarnych: noszenie maseczek i zachowywanie limitu odległości. W naszym kościele może być na nabożeństwie 70 osób.
 8. W czwartek od 20.00 do 21.00 zapraszamy na ADORACJĘ W CISZY z okazją do spowiedzi.
 9. Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii składane w kopertach i wpłacane na konto parafialne.
 10. Spowiedź przed Wszystkimi Świętymi będzie w piątek, 30 X, od godziny 15.30.
 11. Odwiedziny chorych w domach będą w czwartek, 29 X. Dwóch księży rozpocznie od godziny 7. 30. Prosimy powiadomić swoich bliskich i sąsiadów. Nie będzie wizyt u chorych w I piątek listopada. PROSIMY O POWIADOMIENIE NAS, kto nie życzy sobie tej wizyty z powodu koronawirusa.
 12. W następną niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej, gdyż uczestniczymy w procesjach na cmentarzach. Nasza parafia przewodzi liturgii żałobnej na Cmentarzu w Zbylitowskiej Górze o godzinie 14.00.
 13. W Uroczystość Wszystkich Świętych na wszystkich cmentarzach w naszej diecezji będą zbiórki ofiar na rzecz prac remontowych w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.
 14. W poniedziałek, 2 XI – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00, i 18.00 – połączona z nieszporami za zmarłych. Przed każdą Mszą św. z okolicznościowym kazaniem będą czytane wypominki za zmarłych. Przez cały listopad – wypominki połączone z różańcem będą w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Od 1 listopada już nowe wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszami św. o godz. 7.00 i 9.00.
 15. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w środę – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w niedzielę – Wszystkich Świętych. Obchodzącym urodziny, imieniny i rocznice składamy serdeczne życzenia.
 16. Formularze na wypominki można odebrać przy wyjściu z kościoła. Prosimy o wyraźne wypisywanie nazwisk, a przy rocznych o zaznaczenie kiedy mają być czytane – przed Mszą św. o godz. 7.00 czy 9.00.
 17. W pierwszym tygodniu listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Aby w ten sposób pomóc duszom czyśćcowym, przede wszystkim trzeba chcieć taki odpust zyskać i wykluczyć jakiekolwiek przywiązanie do grzechu, nawet powszedniego. Odpusty te można zyskać w Dzień Zaduszny (czyli od południa 1 listopada aż do północy 2 XI) za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę oraz spełnienie warunków związanych z odpustem; także codziennie – od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych oraz spełnienie trzech zwyczajnych warunków zyskania odpustu: 1) spowiedź sakramentalna; 2) Komunia św.; 3) modlitwa w intencjach Ojca św.

W tym tygodniu odszedł do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej – Janusz Wadas z ul. Krakowskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie …

Prośmy dobrego Boga o błogosławieństwo na nowy tydzień.

Copyright © 2015 livecast.pl. wszelkie prawa zastrzeżone