OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  NIEDZIELĘ  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ

16  CZERWCA  2019 r.

 1. Przeżywamy Niedzielę Trójcy Przenajświętszej i Diecezjalne Święto Rodziny. Dziś kończy się okres obowiązku przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.
 2. Nasze Siostry zakonne zapraszają dziewczynki sypiące kwiaty na próbę przed Uroczystością Bożego Ciała w środę o godz. 19.00. Prosimy rodziców z dziećmi o pozostanie na chwilę po Mszy, by Siostry mogły przypomnieć zasady obowiązujące na procesji Bożego Ciała i przygotować do poprawnej, zorganizowanej i pięknej procesji ku czci Pana Jezusa Eucharystycznego.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na funkcjonowanie cmentarza parafialnego w Zbylitowskiej Górze – zebraliśmy 3950 zł. Dziekanowi wpłaciliśmy 4000 zł. Dzisiaj można złożyć ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła na budowę ołtarzy i na kwiaty na Boże Ciało. Po te pieniądze zapraszamy odpowiedzialnych z rejonów – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy poszczególne rejony parafii o przygotowanie, jak co roku, czterech ołtarzy. Z nowego osiedla proszeni są w tym roku mieszkańcy dolnej części: od ulicy Armii Krajowej do ulicy Mokrej wraz ulicami przyległymi; w Koszycach Wielkich mieszkańcy ulic: Ruczaj, Mikołajczyka, Norwida, Gajowa i Długa; w części wschodniej parafii mieszkańcy ulic: Gucwy, Agrestowej, Czarna Droga wraz z ulicami przyległymi; w Zbylitowskiej Górze mieszkańcy ulicy Krakowskiej – numery nieparzyste wraz z ulicami przyległymi.
 5. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Sióstr Sacré Coeur będzie w środę, 19 VI o godzinie 8.00, a dla dzieci ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego – także w środę o godzinie 9.00. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie w środę po Mszy św. wieczornej i nowennie.
 6. Dzieci po I Komunii św. i ich rodziny zapraszamy na Mszę św. zamówioną przez Rodziców – 23 VI 2018, o godzinie 11.00.
 7. W czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli w Boże Ciało, Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30 – ze względu na przygotowania do procesji oraz o 10.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy odbędzie się tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10.00. Postarajmy się wziąć jak najliczniejszy udział, by w ten sposób dać wyraz naszej wiary. Szczególne zaproszenie kierujemy do dziewczynek sypiących kwiaty, chłopców z dzwonkami, a także uczniów klas trzecich w strojach pierwszokomunijnych. Ufamy, że nie zabraknie dzieci w Boże Ciało i w czasie Oktawy. W Oktawie procesje w dni powszednie będą po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o 11. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. W oktawie Bożego Ciała – procesje eucharystyczne będą po Mszy św. wieczornej – aż do przyszłego czwartku, a w niedzielę po Mszy o godz. 11.00.
 8. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.; w środę – św. Romualda, opata; w czwartek – Uroczystość Bożego Ciała; w piątek – św. Alojzego Gonzagi, zak.; w sobotę – św. Paulina z Noli, bpa i św. Jana Fischera, bpa oraz Tomasza More’a, męcz. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 9. Nabożeństwa ku czci NSJ odbywają się w dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. wieczornej.
 10. W czwartek od 21.00 – 22.00 odbywa się ADORACJA W CISZY.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na cele inwestycyjne naszego kościoła przesyłane w kopertach i wpłacane na konto bankowe.
 12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, w tym „Niedzieli” i nabywania ciekawych książek.
 13. Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie organizuje już kolejny raz rekolekcje, które mają charakter powołaniowy pt. „Męska decyzja – Popraw koronę”. Temat nawiązuje do postaci biblijnego Dawida, który będzie tym razem duchowym przewodnikiem od 15-19 lipca br. Odbędą się one w Willi pod Krzyżem w Zakopanem. Rekolekcje kierowane są do chłopców od lat 16, szczególnie tych, którzy zastanawiają się nad kierunkiem drogi życia. Poprzez wspólną modlitwę, rozważanie Słowa Bożego i adorowanie Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie będzie można słuchać Bożego głosu. Rekolekcje połączone będą z wyprawami w góry. Prowadzone one będą przez kleryków zaangażowanych w grupę seminaryjną SEMERON.
 14. Kancelaria parafialna prowadzi zapisy na pieszą pielgrzymkę tarnowską do Częstochowy .
 15. Od najbliższej niedzieli będą zbierane podpisy pod projektem ustawy „Stop pedofilii w szkole”. Inicjatywę tę popiera bp Andrzej Jeż. Prosimy o zabranie ze sobą dowodów osobistych.

 

W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.: Stanisława Ptak z ul. Na Ścieżki, Dominik Smagacz z ul. Granicznej, Stanisław Kursa z DPS-u, Michalina Warchoł z ul. Stachury i Józefa Ślęzak z ul. Krakowskiej – jej pogrzeb będzie w poniedziałek. Pomódlmy się za nich – Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Otwórzmy nasze serca na dar błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego. Po Mszy św. na indywidualne błogosławieństwo zapraszamy dzieci.

Copyright © 2015 livecast.pl. wszelkie prawa zastrzeżone