OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  II  NIEDZIELĘ ADWENTU

08 GRUDNIA 2019  -

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Prymarii będzie zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają medaliki i będzie awansowanie członkiń DSM na wyższy stopień. Oprawę liturgiczną przygotowują młode małżeństwa naszej parafii. Składka na Mszy św. jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Jest to także dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, z tej racji po Mszy św. możemy złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. Dzisiaj – przed i po wszystkich Mszach św. Panie z Caritasu będą przyjmowały paczki z żywnością o dłuższym terminie przydatności. W ciągu tygodnia torby można składać na plebanii, albo w zakrystii.
 3. Roraty odbywają się w dni powszednie o godzinie 6.30 rano i kończą się o 7.15, by wszystkie dzieci, które chcą brać w nich udział mogły zdążyć do swoich szkół. Także o godzinie 18.00 będzie Msza św. roratnia dla tych, którzy nie mogą przyjść rano. Spośród dzieci, które w danym dniu złożą serce ze swoim imieniem i nazwiskiem będziemy losowali figurkę Matki Bożej.
 4. Poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, można nabywać u Pana Kościelnego. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na cele parafialne i charytatywne. Zachęcamy do nabywania książeczek „Bożonarodzeniowe vademecum katolika”.
 5. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w najbliższą środę, 11 XII o godzinie 19.00. W tym dniu przypada także dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Także w środę przed Mszą św. o godzinie 17.30 będzie różaniec w intencji Ojczyzny, a po Mszy św. wieczornej, odbędzie się zebranie Członków Akcji Katolickiej.
 6. W czwartek przed Mszą św. od 17.30 -18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Od 20.00 do 21.00 odbywa się adoracja w ciszy. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 7. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: we wtorek – św. Damazego I, pap.; w środę – NMP z Guadalupe; w czwartek – Św. Łucji, dziew. i męcz.; piątek – św. Jana od Krzyża, kapł. i dra Kośc. Obchodzącym imieniny, rocznice i urodziny składamy serdeczne życzenia.
 8. Chorych z naszej parafii odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 20 XII. Prosimy o zgłaszanie tych, którzy nie będą mogli być w kościele w okresie Bożego Narodzenia. Spowiedź święta przed Święta Bożego Narodzenia będzie w naszej parafii w sobotę, 21 XII od 15.00 – 18.00.
 9. Bóg zapłać dobrodziejom przesyłającym ofiary na cele parafialne na konto parafialne i tym, którzy składają je w kopertach. Chciałem bardzo serdecznie podziękować Panom: Krzysztofowi Różańskiemu, Leszkowi Kwoka, Stanisławowi Jachymczakowi i Pawłowi Augustynowi za bezinteresowną pracę przy ocieplaniu sufitu kościoła.
 10. Próba śpiewu psalmów będzie także w sobotę, o godz. 9.00 zaś o 09.30 będzie spotkanie formacyjne ministrantów.
 11. W niedzielę, 15 grudnia po Mszach św. będą modlitwy przez przyczynę św. Stanisław Kostki i ucałowanie relikwii Świętego. Jest to także rocznica śmierci naszego Proboszcza ks. Stanisława Midury. Msza św. za jego duszę będzie w niedzielę, 15 grudnia o godzinie 11.00.
 12. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej będzie w piątek o godz. 17.00. Na to spotkanie zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą włączyć się do grona Kolędników Misyjnych.
 13. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek- – św. Jana Diego; w środę – św. Damazego I, pap.; w czwartek – NMP z Guadalupe; w piątek – św. Łucji, dziew. i męcz.; w sobotę – św. Jana od Krzyża, kapł. i dra Kośc. Obchodzącym imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia.
 14. Rozprowadzamy czasopisma, w tym „Źródło” – wydanie o Eucharystii w cenie 3 zł., Gościa Niedzielnego, niedzielę, itd.
 15. 8 grudnia między godziną 12 a 13 wielu wiernych włączy się w modlitwę w „Godzinie Łaski„. Według objawień Pieriny Gilly Maryja obiecała, że modlącym się w tym czasie ześle „wiele łask dla duszy i ciała”. Bóg wysłuchuje naszych próśb niezależnie od momentu, w którym się modlimy. “Godziny Łaski” nie można traktować jako czasu magicznego, lepszego od innych. Modlitwa powinna być motywowana pragnieniem zbliżenia się do Boga i uczczenia Matki Bożej. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. – zapowiedziała Pierinie Maryja – Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
 16. Biblioteka Parafialna jest czynna w niedziele – między Mszami św. w godzinach od 10.00 do 11.00; w środy przed i po Nowennie – w godzinach17.30 – 19.30, a także w czwartki przed adoracją w ciszy – od 20.30 – 21.00.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności Ludwika Gancarczyk z ul.  Okulickiego. Dobry Jezu, a nasz Panie….

Na czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana prośmy o Boże błogosławieństwo. Po ogólnym – na  specjalne błogosławieństwo zapraszamy dzieci.

Copyright © 2015 livecast.pl. wszelkie prawa zastrzeżone