OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  XIX  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  

12 SIERPNIA  2018 r.

            Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu oraz srebrnego jubileuszu tarnowskiej edycji „Gościa Niedzielnego”

Drodzy Diecezjanie! Przed dwudziestu pięciu laty, 29 sierpnia 1993 roku, biskup tarnowski Józef Życiński nałożył koronę na skronie Matki Bożej w Jej łaskami słynącym obrazie z sanktuarium w Pasierbcu. Tego samego dnia do rąk tysięcy pielgrzymów zgromadzonych na uroczystości koronacji, a także do diecezjan, trafił pierwszy numer tarnowskiej edycji „Gościa Niedzielnego”. Od tamtego wydarzenia ten najbardziej poczytny tygodnik katolicki w Polsce dociera co tydzień w swojej tarnowskiej edycji do czytelników w naszej diecezji. „Gość Tarnowski” jest swoistą kroniką wydarzeń naszej diecezji. Rejestruje bogactwo życia religijnego lokalnego Kościoła w wymiarze diecezjalnym i parafialnym. Pisze o wielu inicjatywach ewangelizacyjnych. Promuje katolickie stowarzyszenia, ruchy i wspólnoty. Ukazuje pozytywne świadectwa wiary i miłości do Boga i Kościoła, zachęcając w ten sposób do naśladowania dobrych przykładów chrześcijańskiego bycia w świecie. Jako tygodnik religijno-społeczny „Gość Tarnowski” pamięta też o ludziach ubogich oraz tych, którzy w różnoraki sposób przychodzą im z pomocą. Włącza się w kampanie społeczne na rzecz pomocy potrzebującym, wspiera działalność diecezjalnej Caritas. W duchu odpowiedzialności za dzieło ewangelizacji informuje o zaangażowaniu misyjnym Kościoła tarnowskiego. Jest także strażnikiem kulturowego dziedzictwa diecezji tarnowskiej. Od pięciu lat „Gość Tarnowski” intensywnie działa również w sieci internetowej poprzez własną stronę internetową oraz profil. Jest to bez wątpienia ogromna przestrzeń możliwości docierania z orędziem Dobrej Nowiny, by także na „dachach cyfrowego kontynentu” była głoszona radość Ewangelii.

Z okazji jubileuszu 25-lecia tarnowskiej edycji „Gościa Niedzielnego” pragnę wyrazić podziękowanie wszystkim byłym i obecnym pracownikom Redakcji za rzetelną pracę i wkład w pogłębianie religijności w naszej diecezji. Życzę, by to zaangażowanie w dalszym ciągu przyczyniało się do duchowego rozwoju czytelników, których liczba oby stale rosła. Wszystkich diecezjan gorąco zachęcam, by regularnie korzystali z bogatej i przygotowywanej na wysokim poziomie oferty treści prezentowanych na łamach „Gościa Niedzielnego”. Ludziom, którzy czytają o wiele trudniej jest „zamącić w głowach”, są oni odporniejsi na manipulacje.

Wspólnotowe dziękczynienie za dar koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu oraz za 25 lat „Gościa Tarnowskiego” będziemy przeżywać w sanktuarium pasierbieckim w niedzielę 26 sierpnia br., podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej o godz. 11.00. Gorąco zapraszam do udziału w tej jubileuszowej uroczystości, jak również zachęcam do nawiedzania tego niezwykle urokliwie położonego sanktuarium, które nade wszystko pulsuje macierzyńską miłością i duchowym pięknem Najświętszej Maryi Panny. Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy – † Andrzej Jeż, BISKUP TARNOWSKI

 

 1. Dzisiaj II niedziela miesiąca – po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. W poniedziałek, 13 VIII zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i Mszę św. z okolicznościowym kazaniem o godzinie 18.00.
 3. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe, dlatego Msze św. będą w porządku niedzielnym: o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 17.00. Po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów. Po Prymarii będzie nabożeństwo ku czci Patrona Parafii – św. Stanisława Kostki. Po każdej Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii. Ten szczególny hołd składamy naszemu Patronowi w Roku św. Stanisława Kostki. Dzisiaj składka przeznaczona jest na zapłacenie za gaz i prąd. Rachunki, jako wyrównanie za pobór prądu i gazu w kościele, w okresie zimowym wynoszą 8333,39 – uprzejmie prosimy o pomoc.
 4. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Męczenników Poncjana , pap. i Hipolita, kapł.; we wtorek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapł. i męcz.; w środę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP; w czwartek św. Stefana Węg.; w piątek – św. Jacka Odrowąża, kapł. Obchodzącym swoje imieniny i urodziny oraz rocznice składamy serdeczne życzenia.
 5. Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne naszego kościoła, składane w kopertach i przesyłane na konto bankowe.
 6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, w tym „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego” oraz do nabywania ciekawych książek.
 7. W najbliższy wtorek przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci biskupa Karola Pękali – założyciela i wieloletniego dyrektora Akcji Katolickiej, a następnie Caritas w naszej diecezji. W tym dniu zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki. Rozpocznie się o godz. 18.30 i będzie transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Jego pamięci będą poświęcone także uroczystości w rodzinnej parafii Księdza Biskupa w Grybowie, które rozpoczną się w Bazylice św. Katarzyny Aleksandryjskiej wykładem na temat jego życia i dzieła o godz. 17.30. Po nim nastąpi Msza św. a następnie promocja książki poświęconej biskupowi Pękali. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach i do modlitwy o spokój duszy biskupa Karola Pękali.
 8. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe Grupy 3 Św. Brata Alberta w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. Na spotkaniu zapisy na XXXVI PPT oraz na autokary powrotne z Częstochowy. Ze względu na przepisy RODO każdy pielgrzym musi osobiście zapisać się na listę, w przypadku osób niepełnoletnich rodzice. Zdawanie bagaży 16 sierpnia od godziny 16.00 – 18.00 na parkingu w Mościcach.
 9. W czwartek przed Mszą św. wieczorną, od 17.30 – 18.00 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych z naszej parafialnej wspólnoty. Od 21.00 – 22.00 adoracja w ciszy.
 10. W następną niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 11. Wójt Gminy Tarnów zaprasza: 1) 11-12 sierpnia na Dożynki Gminy Tarnów w Zbylitowskiej Górze. Patronat nad wydarzeniem objął Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Dożynki rozpoczną się polową Mszą św. Następnie w programie staropolskie obrzędy, darmowy poczęstunek, koncerty zespołu disco polo Kordian oraz zespołu Lady Pank. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej Gminy Tarnów; 2) Na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w Woli Rzędzińskiej. W programie historyczny piknik wojskowy z grupami rekonstrukcji i pokazami kawalerskimi, darmowy poczęstunek wojskową grochówką oraz koncert zespołu Boys.

Otwórzmy nasze serca na dar Bożego błogosławieństwa. Po Mszy św. zapraszamy dzieci na indywidualne błogosławieństwo.

Copyright © 2015 livecast.pl. wszelkie prawa zastrzeżone