OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II  NIEDZIELĘ ADWENTU  – 

09 grudnia 2018 r.

 

 1. Po Prymarii będzie zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają medaliki i będzie przyjęcie nowych członkiń do DSM. Oprawę liturgiczną przygotowują młode małżeństwa naszej parafii. Składka na Mszy św. jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Jest to także dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, z tej racji po Mszy św. możemy złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. Dzisiaj przed i po wszystkich Mszach św. Panie z Caritasu będą przyjmowały torby („tytki”) z żywnością o dłuższym terminie przydatności. W ciągu tygodnia torby można składać na plebanii.
 3. Roraty odbywają się w dni powszednie o godzinie 6.30 rano za względu na dzieci ze Szkoły Sióstr Sacré Coeur. Roraty będą kończyły się o 7.15, by wszystkie dzieci, które chcą brać w nich udział mogły zdążyć do swoich szkół. Także o godzinie 18.00 będzie Msza św. roratnia dla tych, którzy nie mogą przyjść rano. Do udziału w roratach w sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami. Otrzymują one materiały związane z tematem dnia. Spośród dzieci, które w danym dniu złożą serce ze swoim imieniem i nazwiskiem będziemy losować figurkę Matki Bożej.
 4. Poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, można nabywać u Pana Kościelnego. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na cele parafialne i charytatywne. Zachęcamy do nabywania książeczek „Bożonarodzeniowe vademecum katolika”.
 5. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w najbliższą środę, 12 XII o godzinie 19. W tym dniu przypada także dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
 6. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej będzie w piątek o godz. 17.00. Na to spotkanie zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą włączyć się do grona Kolędników Misyjnych.
 7. W czwartek przed Mszą św. od 17.30 -18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Od 21.00 do 22.00 odbywa się adoracja w ciszy. Módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 8. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: we wtorek – św. Damazego I, pap.; w środę – NMP z Guadalupe; w czwartek – Św. Łucji, dziew. i męcz.; piątek – św. Jana od Krzyża, kapł. i dra Kośc. Obchodzącym imieniny, rocznice i urodziny składamy serdeczne życzenia.
 9. Spowiedź święta przed Święta Bożego Narodzenia będzie w naszej parafii w czwartek, 20 XII od 16.00 – 18.00. Dokładne godziny spowiedzi podamy za tydzień.
 10. Chorych z naszej parafii odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 21 XII od godziny 8.30 – część wokół kościoła, a od 11.15 – w Koszycach Wielkich. Prosimy o zgłaszanie tych, którzy nie będą mogli być w kościele w okresie Bożego Narodzenia.
 11. Bóg zapłać dobrodziejom przesyłającym ofiary na cele parafialne na konto parafialne i tym, którzy składają je w kopertach.
 12. W sobotę rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus. Próba śpiewu psalmów będzie także w sobotę, o godz. 9.00 zaś o 09.30 będzie spotkanie formacyjne ministrantów.
 13. W sobotę, 15 grudnia po Mszach św. będą modlitwy przez przyczynę św. Stanisław Kostki i ucałowanie relikwii Świętego. Jest to także rocznica śmierci naszego Proboszcza ks. Stanisława Midury. Msza św. za jego duszę będzie w niedzielę, 16 grudnia o godzinie 9.00.
 14. Biblioteka Parafialna jest czynna w niedziele – między Mszami św. w godzinach od 10.00 do 11.00; w środy przed i po Nowennie – w godzinach17.30 – 19.30, a także w czwartki przed adoracją w ciszy – od 20.30 – 21.00.

 

Na czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana prośmy o Boże błogosławieństwo. Po ogólnym – na  specjalne błogosławieństwo zapraszamy dzieci.

Zanurzenie w wodach Jordanu to wyraz uznania własnego grzechu, którego korzeniem jest odrzucenie zależności od Boga jako Ojca; to również znak, że pragniemy umrzeć dla grzechu, który niesie zniewolenie i śmierć, i narodzić się na nowo do życia w wolności i świętości. Cud tych nowych narodzin, przez odpuszczenie grzechów i udzielenie Ducha Świętego, będzie dziełem Tego, który przyjdzie do nas drogą przygotowaną przez Jana. Adwent jest takim zaproszeniem do wyjścia na pustynię, na spotkanie z Prawdą, która wyzwala (J 8,31-36). Jest ona bardzo niedaleko od nas, tak jak niedaleko od Jerozolimy była Pustynia Judzka. Janem Chrzcicielem jest dziś dla nas Kościół, który głosi Ewangelię w konkretnym miejscu i czasie – np. w rekolekcjach adwentowych. Można to wezwanie zignorować pod byle pretekstem, albo przyjąć na serio i pozwolić, żeby Duch Święty pokazał nam konkretnie, jak mamy przygotować drogę dla Pana, który przychodzi: jakie są w nas rozpadliny zwątpienia, smutku czy nawet rozpaczy, które sprawiają, że przestaliśmy od Boga oczekiwać czegokolwiek dobrego; jakie pagóry pychy i fałszywej sprawiedliwości („Nikt mnie nie będzie nawracał ani pouczał”); jakie pokrętne kłamstwa, poprzez które próbujemy sobie wytłumaczyć, że nie mamy grzechu i nawrócenia nie potrzebujemy (Łk 3,4-5; 1 J 1,8-10). Jeśli pójdziemy za głosem Jana na pustyni, niezawodnie spotkamy też Boże Zbawienie – Jezusa Chrystusa, Pana naszego (Łk 3,6). (Ks. J. Maciąg).

Copyright © 2015 livecast.pl. wszelkie prawa zastrzeżone