OGŁOSZENIA  NA  VI  NIEDZIELĘ  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 

01  CZERWCA  2020 r.

 1. Przeżywamy Niedzielę Zesłania Duch Świętego. Dziś kończy się okres wielkanocny, za tydzień zaś obowiązek Komunii św. wielkanocnej. W naszej diecezji jest on przedłużony do niedzieli Trójcy Świętej, 7 czerwca i wtedy definitywnie kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Wszystkich, którzy nie odprawili jeszcze spowiedzi wielkanocnej zapraszamy codziennie od godziny 6.30, a po południu – od 17.30, zaś w czwartki dodatkowo od 20.00 – 21.00. Rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. Dziś za odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego można zyskać odpust zupełny. Składka na tacę przeznaczona jest na cele ogólnodiecezjalne. Zapraszamy do udziału w Mszach św. Nabożeństwa są odprawiane bez ograniczonej liczby wiernych. Prosimy o zachowywanie dystansu od następnej osoby i ubieranie maseczek.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. z kazaniem o godz. 7:00, 9:00 i 18:00, zaś nabożeństwo czerwcowe będzie odprawione w czasie adoracji o 17.30. Modlimy się za dzieci. Składka będzie na cele parafialne.
 3. W środę, 3 VI, po Nowennie spotkanie Akcji Katolickiej (ok. 19.00).
 4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy poszczególne rejony parafii o przygotowanie, jak co roku, czterech ołtarzy. Z nowego osiedla proszeni są w tym roku mieszkańcy od ulicy Vetulanii do ulicy Batalionów Chłopskich wraz ulicami przyległymi; w Koszycach Wielkich mieszkańcy ulic: Ks. Kędronia i Granicznej; w części wschodniej parafii mieszkańcy ulic: od Dobrzańskiego do Liściastej wraz z ulicami przyległymi; w Zbylitowskiej Górze mieszkańcy od ulicy Żołędziowej do Spacerowej wraz z ulicami przyległymi. W niedzielę Trójcy Przenajświętszej, 07 VI, po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na kwiaty na Boże Ciało.
 5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSJ odbywają się w dni powszednie o godz. 17.30 i niedzielę po Mszy św. wieczornej. Adoracja jest zakończona śpiewem suplikacji, by przebłagać Boga i uprosić ustanie epidemii.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 7. W I czwartek przed Mszą św. wieczorną od 17.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych z naszej parafialnej wspólnoty. Od 20.00 – 21.00 będzie adoracja w ciszy

z możliwością spowiedzi św.

 1. W I piątek Msze św. o godzinie 7.00, 16.30 i 18.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną rozpoczną się od godziny 08.00. Spowiedź święta w I piątek od 6.30 i podczas Mszy świętej porannej oraz od godz. 16.00. O 17.30 zapraszamy młodzież klas VII i VIII na spowiedź św., a następnie na Mszę św. z homilią. Po Mszy św. będzie spotkanie dziękczynne przed przyjęciem i po przyjęciu sakramentu bierzmowania, na które zapraszamy klasy VII i VIII. Obecność obowiązkowa. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godzinie 17.30, zaś nabożeństwo czerwcowe będzie wtedy odprawiane po Mszy św. W Wielkim Poście nie mogliśmy jej odprawiać, dlatego teraz będziemy mogli zaspokoić tę potrzebę serca.
 1. W I sobotę miesiąca rano będzie Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej pełne nabożeństwo z aktem ofiarowania się, różańcem i 15. minutowym rozważaniem jednej z tajemnic.
 2. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła; we wtorek – św. Marcelina i Piotra, męcz.; w środę – św. Karola Lwangę i Towarzyszy, męcz.; w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – św. Bonifacego, bpa i męcz.; w sobotę – św. Norberta, bpa. Solenizantom oraz obchodzącym rocznice składamy serdeczne życzenia.
 4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane w kopertach i przesyłane na konto bankowe parafii.
 5. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich i książek, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane w kopertach i przesyłane na konto bankowe parafii.
 7. Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego dotyczące uczestnictwa wiernych we Mszach św. i nabożeństwach

W związku z decyzją władz państwowych o zniesieniu limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. W czasie, gdy boleśnie doświadczamy skutków pandemii, odpowiedzmy na zaproszenie Jezusa, który mówi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Jednocześnie gorąco proszę duszpasterzy, aby dołożyli wszelkich starań, by świątynie były miejscami bezpiecznymi dla wiernych. Ponadto z dniem 1 czerwca br. odwołuję udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuję dyspensę dla: osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19. Znoszę również wszelkie ograniczenia dotyczące celebrowania chrztów, pogrzebów, Mszy św. w kaplicach prywatnych, półpublicznych i publicznych mieszczących się w domach zakonnych oraz ograniczenia dotyczące posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Zachęcam do modlitwy o ustanie pandemii szczególnie przez wstawiennictwo św. Sebastiana i naszego świętego rodaka, Szymona z Lipnicy. † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

 1. Próba śpiewu psalmów będzie w sobotę o 9.00. Zbiórka ministrantów będzie w sobotę o 9.30.

 

Otwórzmy nasze serca na dar błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego. Po Mszy św. na indywidualne błogosławieństwo zapraszamy dzieci.

 

Copyright © 2015 livecast.pl. wszelkie prawa zastrzeżone