OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  26  LIPCA  2020 r.

 1. Dzisiaj modlimy się za V Synod Diecezji Tarnowskiej. Po każdej Mszy Św., błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa- patrona kierowców. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez MIVA Polska,, której patronuje „Niosący Chrystusa”. Tegorocznym hasłem są słowa: Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa. Wielkodusznie ofiarujemy misjonarzom 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy, by Ewangelia Jezusa i Eucharystia mogły dotrzeć do najbardziej odległych zakątków świata.
 2. Codziennie o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek Droga Krzyżowa.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP. Po Mszy Św. porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Rozpoczynamy miesiąc dobrowolnej abstynencji.
 6. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.
 7. W sobotę i niedziele można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny. Można go zyskać pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę, spowiedź sakramentalna, Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca św. np. Zdrowaś Mario.
 8. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy:

-środa- Św. Marty

-piątek- Św. Ignacego z Loyoli, prezb.

-sobota- Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa.

 1. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
 2. Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do naszej parafii Gościom życzymy dobrej niedzieli i szczęśliwego tygodnia. Szczególne życzenia kierujemy do tych, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, rocznice i jubileusze. Pani Annie Marszałek dzisiejszej Solenizantce, która pracuje w naszej parafii, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i patronki Św. Anny Matki Maryi.

 

Szczęść Boże!

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  02  SIERPNIA  2020 r.

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
 2. W miesiącu sierpniu zachęcamy do dobrowolnej abstynencji.
 3. Codziennie o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30 rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o trzeźwość, która poprowadzi Grupa Modlitewna Św. Stanisława BM. Po jej zakończeniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia podczas Adoracji Najświętszego  Sakramentu modlimy się także o powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W pierwszy piątek miesiąca czcimy Najświętsze Serca Pana Jezusa. Spowiedź rano od godz. 6:30 i po południu od godz. 17:00. Tego dnia modlimy się za misje. Wyjazd do chorych o godz. 8:00.
 7. W przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie.
 8. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy:

-wtorek- Św. Jana Marii Vianneya, prezb. Patronalne święto proboszczów.

-czwartek- Święto Przemienienia Pańskiego

-sobota- Św. Dominika, prezb.

 1. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
 2. Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do naszej parafii Gościom życzymy dobrej niedzieli i szczęśliwego tygodnia. Szczególne życzenia kierujemy do tych, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, rocznice i jubileusze.

 

Szczęść Boże!

 

 

Copyright © 2015 livecast.pl. wszelkie prawa zastrzeżone