OGŁOSZENIA PARAFIANE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  14 X 2018 R.

 

Komunikat o Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym

Drodzy Diecezjanie! Gorąco zapraszam Was do uczestniczenia w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym, które od października rozpoczęło kolejny rok swojej działalności. W ramach tegorocznych wykładów zostaną omówione poszczególne sakramenty Kościoła. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 17.30, a także powtarzane w poniedziałki o godz. 19.00. Wykłady będą również zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN. Usilnie zachęcam do skorzystania z tej niezwykle cennej oferty oraz do osobistej regularnej lektury Pisma Świętego. Wszystkim Słuchaczom Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego życzę pogłębienia wiedzy oraz wzrostu wiary poprzez osobiste spotkania z Bogiem obecnym w swoim Słowie.

W tym duchu udzielam pasterskiego błogosławieństwa   † Andrzej Jeż  BISKUP TARNOWSKI

 

 1. W dzisiejszą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszę św. o 11 zapraszamy rodziny z dziećmi. Oprawę liturgiczną na tę Mszę św. przygotowały młode małżeństwa, a podczas niej odbędzie się wręczenie różańca dzieciom pierwszokomunijnym. Ofiary na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach i wpłacane na konto parafialne. Przeżywamy Dzień Papieski w Polsce, który związany jest ze zbiórką do puszek po Mszach św. na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, promujące uzdolnioną młodzież. Dzisiaj przypada także Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Módlmy się za wychowawców tak żyjących, jak też tych, którzy odeszli do wieczności. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie odbywają się o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.
 2. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału wszystkich parafian, a do przewodniczenia modlitwie różańcowej w tym tygodniu prosimy: dziś – Koło św. Stanisława, w poniedziałek – IV Różę Różańcową, we wtorek – uczniów klas III z rodzicami, w środę – uczniów klas II z rodzicami, w czwartek – Uczniów III klas Gimnazjalnych, w piątek – Dziewczęcą Służbę Maryjną, w sobotę – Parafialny Zespół Synodalny; w niedzielę – Lektorów.
 3. W poniedziałek, 15 X po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo ku czci św. Stanisława Kostki oraz ucałowanie relikwii.
 4. Dzień Służby Zdrowia przypadający w czwartek obliguje nas wszystkich do wyrażenia wdzięczności Służbie Medycznej wszelkich szczebli. Składamy Państwu serdeczne życzenia, a w czasie różańca będziemy prosić dobrego Boga w Waszej intencji.
 5. Za tydzień – niedziela misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona będzie na misyjną działalność Kościoła.
 6. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski w niedzielę 21 października będą prowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes). Po każdej Mszy św. będzie liczenie wiernych i przystępujących do Komunii św. Prosimy także o zgłoszenie kapliczek, krzyży przydrożnych i figur znajdujących się na terenie parafii. Mamy podać także liczbę wiernych przebywająch poza granicami kraju – prosimy o zgłoszenie w zakrystii ich liczby.
 7. Dziewczęcą Służbę Maryjną zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek o godz. 17.00. Zachęcamy dziewczęta ze szkoły podstawowej, od I klasy, aby włączyły się do DSM.
 8. W czwartek zapraszamy od 21.00 do 22.00 na ADORACJĘ W CISZY z okazją do spowiedzi.
 9. Próba śpiewu psalmów będzie w sobotę o 9.00, a ministranci mają spotkanie o 9.30.
 10. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i dra Kośc.; we wtorek – św. Jadwigę Śląską; w środę – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.; w czwartek – św. Łukasza Ewangelisty; w piątek – św. Jana Brebeuf i Izaaka Jogues i Towarzyszy oraz św. Pawła od Krzyża; w sobotę – św. Jana Kantego, kapł. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i urodziny oraz rocznice składamy serdeczne życzenia – obfitości łask.
 11. Klub Inteligencji Katolickiej im. Abp. Jerzego Ablewicza w Tarnowie organizuje w dniach od 14 do 21 października Tydzień Kultury Chrześcijańskiej poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Już dzisiaj na godz. 17 zaprasza na spotkanie z historykiem z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. K. Ożogiem. Wszystkie spotkania są bezpłatne. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.
 12. Biblioteka Parafialna jest czynna w niedziele – między Mszami św. w godzinach od 10.00 do 11.00; w środy przed i po Nowennie – w godzinach 17.30 – 19.30, a także w czwartki przed adoracją w ciszy – od 20.30 – 21.00.
 13. Na kartkach wspominkowych – rocznych zechciejmy wpisywać o której godzinie mają być czytane w niedziele i uroczystości.

 

Prośmy dobrego Boga o błogosławieństwo na nowy tydzień. Po Mszy św. zapraszamy dzieci na indywidualne błogosławieństwo.

Copyright © 2015 livecast.pl. wszelkie prawa zastrzeżone