OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  XX  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  – 

18 SIERPNIA  2019 r.

  1. KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO W SPRAWIE UNIWERSYTETU NAUCZANIA SPOŁECZNEGO JANA PAWŁA II

Drodzy Diecezjanie! Od blisko dwóch lat działa w naszej diecezji Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II, który powstał w ramach Akcji Katolickiej. Radością napawa fakt, iż od samego początku wzbudził on ogromne zainteresowanie wśród wiernych, czego dowodem jest blisko tysiąc słuchaczy rekrutujących się z różnych środowisk, takich jak: ruchy i stowarzyszenia katolickie, samorządowcy, przedsiębiorcy oraz ludzie poszukujący pogłębienia wiary i krytycznego spojrzenia na aktualną rzeczywistość społeczną. Program tematyczny Uniwersytetu obejmuje zagadnienia wokół których koncentruje się życie religijne i społeczne człowieka, czyli: prawo naturalne, podstawowe zasady życia społecznego, godność człowieka i jego prawa, a także podstawowe wartości jak: małżeństwo, rodzina, szkoła, patriotyzm, kultura, praca, itp. Zajęcia prowadzone w ramach działalności Uniwersytetu odbywają się raz w miesiącu, w dni powszednie, w godzinach od 17.00 do 19.00, i mają one miejsce w pięciu punktach naszej diecezji: w auli Jana Pawła II w Tarnowie (obok katedry), w auli przy Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu, w Bursie przy parafii św. Mikołaja w Bochni, w auli przy Bazylice św. Mateusza w Mielcu, oraz w Krużlowej w auli parafialnej. Udział w wykładach jest bezpłatny.

Drodzy Diecezjanie! Rzeczywistość, w jakiej żyjemy, jest coraz bardziej złożona. Wielu ludzi z trudem się w niej odnajduje. Z niepokojem obserwujemy działania ideologiczne próbujące zredukować człowieka do jego funkcji ekonomicznej i konsumpcyjnej, uznające całą sferę duchową i potrzeby religijne za relikt kultury i metafizyczne mrzonki. Dlatego musimy umacniać się intelektualnie i duchowo, by móc chronić fundamentalne dla nas wartości. Serdecznie zapraszam Was do udziału w wykładach z zakresu nauczania społecznego Kościoła. Zapisy prowadzone są przez stronę internetową Uniwersytetu

i potrwają do 5 września. Szczegółowe informacje są dostępne na plakatach.

Wszystkim zaangażowanym w działo prowadzenia Uniwersytetu Nauczania Społecznego oraz jego słuchaczom udzielam pasterskiego błogosławieństwa. † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

  1. W sobotę wyruszyła Tarnowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach.
  2. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – Św. Jana Eudesa, kapł.; we wtorek – Św. Bernarda opata i dra Kośc.; w środę – Św. Piusa X, pap.; w czwartek – NMP KRÓLOWEJ; w piątek – Św. Róży z Limy, dziew.; w sobotę – Św. Bartłomieja, Ap. Obchodzącym swoje imieniny i urodziny oraz rocznice składamy serdeczne życzenia.
  3. Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne naszego kościoła, składane w kopertach i przesyłane na konto bankowe oraz za ofiary na tacę przeznaczone na remont schodów z tyłu za plebanią.
  4. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, w tym „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego” oraz do nabywania ciekawych książek.
  5. W środę o godz. 17.30 różaniec w intencji naszej Ojczyzny prowadzą Kręgi Rodzin, a po Mszy świętej będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Komunikat Starosty Tarnowskiego. W związku z nasilającymi się w ostatnim czasie kradzieżami kratek ściekowych, zlokalizowanych w pasie dróg powiatowych na terenie Powiatu Tarnowskiego, Starosta Tarnowski apeluje do wszystkich mieszkańców o szczególną uwagę. Brak kratek na studzienkach kanalizacyjnych stanowi istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych. W przypadku zauważenia braku kratki, należy pilnie zgłosić ten fakt do zarządcy drogi. Ponadto Starosta Tarnowski zwraca się z apelem do przedsiębiorców prowadzących skup złomu, aby zwracali szczególną uwagę na dostarczany towar oraz zgłaszali odpowiednim służbom przypadki prób sprzedaży kratek ściekowych. Starosta Roman Łucarz.

 

Otwórzmy nasze serca na dar Bożego błogosławieństwa. Po Mszy św. zapraszamy dzieci na indywidualne błogosławieństwo.

Copyright © 2015 livecast.pl. wszelkie prawa zastrzeżone